8 Mayıs 2010 Cumartesi

Wonderful Suprise Gift from One of the Best Rock Painter in the World! - Dünyanın en iyi taş boyama sanatçısından harika sürpriz bir hediye !


Look at this wonderful little baby hedgehog! It came with his lovely pillow!!

I received this wonderful gift  yesterday from  one of the best rock painter in the world,  Suzi Chua  from Malaysia. She is an awesome stone painting artist.She loves paints animals on rocks, and belive me she is one of the best! If you look her website http://www.suzichua.com/  you definitely love her amazing creations!

At the end of March I received an email from Suzi, she was telling she loved browsing my website. It was really big pleasure for me to receive an e-mail from her and get in touch with . She was  one of the rock artist I was inspired ..:)
That is the power of  "internet".. Internet is a superpower which connects all the people who have same interests all over the world! YAY!

Suzi's rock animals are lifelike.. Look at my hedgehoge ! Isn't it cute ???
 

Thank you so much Suzi! Your art is really awesome! And I am very happy to know you my dear friend :-))

Turkish:
Internetin gücünü ve dünyanın dört yanından, aynı ilgi alanlarına sahip insanları biraraya getirmesini çook seviyorum!!
Taş boyama sanatına adim atarken, ilham aldığım sanatçılardan birisi de Suzi Chua idi, http://www.suzichua.com/ web sitesinden de görebileceğiniz gibi kendisi inanılmaz yetenekli bir artist! 
 Mart ayının sonunda kendisinden sitem ve sanatıma dair övgü olan bir e-mail aldığımda çok sevindim. Kendisi benimle irtibata geçti ve arkadaş olduk, ve yukarıda gördüğünüz inanılmaz şekilde gerçek görünümlü harika "bebek kirpi"  Suzi'nin bana sürpriz hediyesi! Dün Malezya'dan gelen paketten bu harika hediye çıktı!
Teşekkürler SUZI, seni tanımak ve arkadaş olmaktan çok mutluyum!

9 yorum:

 1. What a cute gift! CONGRATS!
  Thank you so much for sharing!

  YanıtlaSil
 2. what a great surprise..:)

  YanıtlaSil
 3. What a wonderful gift - thanks for sharing :)

  YanıtlaSil
 4. Very meaningful and unifying gift, thank you for sharing it with us and to let introduce such a talented artist from far from Turkey.
  By the way, you are as talented as her!
  Loves
  Sevda

  YanıtlaSil
 5. Thanks so much for your lovely comments my dear friends! You are all great!

  YanıtlaSil
 6. Oh what a wonderful painting and such a sweet gift from Suzi! I love hedgehogs, and Suzi's sweet baby hedhehog looks like it's alive!!! Thank you sweet Sebnem for sharing this great Artist and her lovely gift to you with us! What a wonderful present for an animal lover as you are!!!
  And... by the way, Sevda is right: you are as talented, your rock paintings are of an incredible amazing beauty and they reflect the great love for animals you have in your sensitive heart!
  xoxoxo

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...