29 Ekim 2012 Pazartesi

Paşanın Veteriner ziyareti ve ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlaması!

Bugün içimde tuhaf bir hisle uyandım.. Farklı bir heyecan vardı içimde! Annem de bu sabah "okulda sırama adını yazarım ey Özgürlüük" diye hoş bir şarkı mırıldanıyordu, mamamı verirken .Bugün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Paşacım dedi yüzüme şevkatle bakarak.. (Ama işin tuhafı o kadar az mama koydu ki tabağıma anlamadım, acaba  bugüne özel  mi bu kadar az mama diye düşündüm- ama üzerinde durmadım, ne de olsa çok aç değildim)
Herhalde içimdeki heyecan bu "Cumhuriyet Bayramı"ndan olsa gerek diye düşünüp, rutin hoplama zıplama, araştırma faaliyetlerime geçtim..
*İşte yine iş başında, araştırma yapıyorum *

Annemler kahvelerini içtikten sonra, teyzem benim için o büyülü kelimeleri söyledi "cici mamaaa"...Ve hoop işte jet hızıyla mutfaktayım, teyzem tabagıma cici mamamı koydu ve mama tabagımı yine hic sevmediğim bende kötü anıları olan "taşıma kutum" un içine koydu, zaten tuhaf olan son 1 haftadır yemegimi hep bu nefret kutu içinde veriyorlar.. Neyse icine hafiften temkinle girip cici mamamı afiyetle şapırdatmaya başladığım an teyzem beni sırtımdan vurdu ve ben de gafi avlandım, direndim ama teyzem galip geldi .. İşte taşıma kutum içine hapsedildim.. Tanrım yoksa düşündüğüm şey mi başıma gelecek ?
Eveeet, annem apar topar giyindi ve işte arabanın içindeyim Tanrımmm! Bu rüya olsun, hayıır değil.. İşte geldik Veterinerin önüne caddeye park etti annem.... Sadece 2-3 dk lık yol bana 1 saat gibi geldi, yol boyunca yine numaradan ağladım ...
VETERINERDE:
İçimdeki tuhaf his bu sebepten miydi yani.. Oysa bir sevinç vardı içimde.. Şimdi veterinerde stresten tüylerimi dökmüş ve kabartmış halde kutumun içinde büzüldüm oturuyorum.. Annem hararetle kuduz aşımı olacağımı, tırnaklarımın kesileceğini, iç ve dış parazit ilaçlarını konuşuyor.. Bi yandan da tatlı tatlı okşayıp Paşikoom diyor..
Neyse, tırnaklarımı yine aynı abi kesecek, onla yıldızımız barışık gibi.. Bu kadar olay yarattım ama sadece 5-6 dk da tüm işlemlerimi bitirdiler bile...Enseme yapılan o alkollü dış parazit damlasından gercekten nefret ediyorum.. ama annem istedi illa...Hepsi iyiliğim içinmiş.. Arabamıza bindik eve geldik.. 
Annem çook mutlu,  keçi değil "kedi" inadım yüzünden oldukca geciktirdiği sağlık işlemlerini tamamlamanın mutluğu var yüzünde..
Hemen karnımı doyurdu, yine benimle  bebek sesi gibi garip tonlamalar ile konusuyor, komik oluyor aslında ama beni sevdigi için böyle saçmalıyor- anlıyorum onu :)
CUMHURIYET KUTLAMASINA ÖZEL PAPYONUM:
Hadi Paşa, bugün yer gök Kırmızı Beyaz , biz de kutlayacağız dedi annem.. Ve benim için eliyle yaptıgı "KIRMIZI BEYAZ" papyonu boynuma geçirdi.. Ve hemen fotograflamaya başladı:. E biliyor o papyon üzerimde en çok 10 - 15 dk durabilir.. :-)


Önce biraz çekingen davrandım ilk fotolarda, işte bakın bakalım: 
Ama sonra havaya girdim, hem her vatansever Türk gibi, ben de  annemle 29 EKİM CUMHURİYET Bayramımızı kutluyorum neşeyle!
HEPİMİZİN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLU OLSUN!
İmza:
Annesinin kuzusu , tekirlerin imparatoru Paşa Bey


1 yorum:

  1. Sevsinler onun Cumhuriyet çocuğu pozunu. Bayıldım! Çok tatlı Paşa kuzusu!
    Aybige-Kedi Defteri

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...